Systemy audio multiroom

Usługi typu multiroom są z reguły kojarzone z dostępem do cyfrowej telewizji satelitarnej. Dzięki nim w ramach jednego abonamentu w wybranych pomieszczeniach mogą znajdować się odbiorniki telewizyjne, na których w jednym czasie domownicy mogą oglądać różne programy. Takie rozwiązania są dość powszechne i często kupowane – szczególnie przez właścicieli domów jednorodzinnych lub sporych mieszkań, gdzie trudno o kompromis w materii tego, co ludzie chcą w danym momencie obejrzeć.

Teraz weszliśmy w erę, w której multiroom równie dobrze może odnosić się do systemów audio. Wyobraźmy sobie sytuacje, w której mamy w domu jeden zestaw HiFi, z którego kilka osób naraz może korzystać na swój sposób – słuchając tego, na co mają ochotę. W tradycyjnych wieżach jest to niewykonalne, ale najnowsze osiągnięcia techniki zmieniają postać rzeczy.

Na przykład ceniona przez audiofilów firma Bose już jakiś czas temu zaproponowała swoim klientom system Bose SoundTouch, który pozwala na bezprzewodowy przesył muzyki do kilku odbiorców równocześnie. Inne znane rozwiązania tego typu są proponowane przez amerykańską firmę Sonos oraz koreańskiego Samsunga. Jak to w przypadku takich bezprzewodowych produktów bywa, sterowanie nimi również przebiega bez użycia kabli.

Zamiast tradycyjnego panelu sterującego jak w klasycznym HiFi otrzymujemy aplikację, którą musimy zainstalować na urządzeniu mobilnym, takim jak smartfon czy tablet. To właśnie dzięki takiemu oprogramowaniu możemy wybierać odtwarzane utwory, stacje radia internetowego czy łączyć się z biblioteką nagrań zapisanych w chmurze..

Next Post

Dobór kabli głośnikowych

wt. mar 8 , 2016
Optymalne kable głośnikowe należy dobierać biorąc pod uwagę kilka istotnych kryteriów. Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie, czy okablowanie jakie otrzymaliśmy wraz z naszym zestawem audio nie jest wystarczające.

Podobne