Przewody głośnikowe

Mając swój zestaw muzyczny chcemy cieszyć się jego poprawną pracą, która powinna mijać bezawaryjnie. To jednak nie wszystko, ponieważ musimy mieć na uwadze to, że używany przez nas sprzęt audio powinien także generować doskonały dźwięk, a to zależy przede wszystkim od budowy głośników. Jeśli są one świetnej jakości, to wykonano je z wielką starannością, przykładając się nie tylko do membrany czy zainstalowanych przetworników. Szalenie istotne są również przewody, choć bywa, że ich wartość jest aż nazbyt przeceniana. Standardowy przewód głośnikowy jest integralną częścią głośnika. Oczywiście można go wymienić na inny, jednakże wymaga to wykonania pewnych przeróbek i odpowiednich umiejętności. 

Poza tym naruszając budowę przewodów w nowo zakupionym sprzęcie musimy liczyć się z utratą gwarancji, a to już może być poważny problem. Najlepiej więc skompletować taki zestaw HiFi w sklepie TopHifi, w którym głośniki będą posiadały własne wejścia audio, do których podłączymy przewody wedle własnego uznania. Rozpiętość cenowa jest spora. Niektórzy producenci rozwiązań audio wyceniają swoje przewody na bardzo duże kwoty, co dla przeciętnego użytkownika może być zwyczajnie niezrozumiałe. Natomiast ceny te nie biorą się znikąd – wynikają głównie z zastosowanych materiałów, wśród których nie brakuje opatentowanych stopów metali, specjalnie zaprojektowanych wiązek wewnątrz samych przewodów i wiele więcej. Jeśli zaliczamy się do grona audiofilów i chcemy, aby muzyka płynąca z głośników nas zachwycała, takie inwestycje mają sens.

.

Next Post

Warte uwagi soundbary

pt. sty 1 , 2016
Istnieje wiele sposobów na to, aby rozbudować i uczynić bardziej atrakcyjnym system audio w naszym domu. Dotyczy to także kina domowego, a nawet zwykłego telewizora, który niekoniecznie

Podobne