Polecane głośniki do komputera

Niewiele jest dziś domów, w których nie znajdował by się choć jeden komputer. Czasami jest to stacjonarny pecet, a czasami bardziej mobilny laptop, ale co do zasady bez komputera ciężko się dziś obejść. Może on służyć do nauki i zabawy, bywa pomocny w pracy, ale może też stanowić centrum domowej rozrywki. Wiele osób zastępuje jednym komputerem szereg urządzeń – zestaw HiFi, kino domowe czy nawet telewizor. Jednak aby tak się stało, warto sięgnąć po odpowiednie peryferia.

W kontekście oglądania na komputerze filmów czy słuchania muzyki bardzo ważną rolę do odegrania mają głośniki. Na rynku mamy wiele zestawów głośnikowych do komputerów, ale nie wszystkie z nich są godne uwagi. Lepiej odpuścić sobie tanie modele oparte na najprostszych podzespołach schowanych w pozornie efektownej obudowie. Zdecydowanie bardziej opłaca się zainwestować w droższe nagłośnienie. Jednak nie tylko ono ma swoją rolę do odegrania.

Każdy komputer posiada bowiem własny układ audio w postaci karty dźwiękowej – zintegrowanej lub dedykowanej. Karty zintegrowane zazwyczaj nie oferują dobrego dźwięku, więc nawet klasowe głośniki do nich podłączone nie dadzą oczekiwanych efektów. Dlatego warto zainwestować w kartę dedykowaną, która generuje dźwięk jakościowo porównywalny z najlepszymi zestawami HiFi. W takim układzie głośniki z wyższej półki pokażą pełnię swych możliwości. Inną opcją są głośniki podłączane pod port USB – posiadają one z reguły własne wbudowane przetworniki i zapewniają doskonałe brzmienie z pominięciem karty audio peceta.

.

Next Post

Pianocraft

pon. mar 14 , 2016
Japończycy z koncernu Yamaha nie od dziś zaskakują nas swoją wszechstronnością. Firma, która z sukcesami produkuje znakomite motocykle, cenione przez artystów pianina czy elektroniczne

Podobne