Pianocraft

Japończycy z koncernu Yamaha nie od dziś zaskakują nas swoją wszechstronnością. Firma, która z sukcesami produkuje znakomite motocykle, cenione przez artystów pianina czy elektroniczne instrumenty muzyczne ma na swoim koncie także wybitne osiągnięcia w materii systemów audio. Rozwiązania z Yamahy zachwycają świetną jakością brzmienia oraz bogactwem możliwości multimedialnych, które doceniają konsumenci z całego świata. Sprzęt z Japonii to wyroby z wyższej półki, na co jednoznacznie wskazuje ich cena, ale jak wiemy nie brakuje tych, którzy są gotowi zapłacić.

Jedną z najciekawszych serii urządzeń jakie Yamaha wypuściła na rynek jest linia systemów audio o nazwie Pianocraft. Jednym z największych walorów jest w tych modelach klasa głośników. Nie tylko zapewniają ona nadzwyczajną klarowność dźwięku, ale są też wyjątkowo zmyślnie zaprojektowane. Dysponują na przykład gumowymi nóżkami, które sprawnie absorbują drgania i stabilizują całość.

Niby drobiazg, ale jednak większość producentów sprzętu muzycznego o tym nie pomyślała. Innym ciekawym patentem zastosowanym przez Japończyków w serii Pianocraft są mocowane magnetycznie osłony głośników. Wiadomo, że zdejmowana osłona nie jest niczym nadzwyczajnym i można ją spotkać także przy dużo tańszych zestawach HiFi. Tu jednak mamy magnesy, na których się ona trzyma, więc w oko nie będą nikogo kłuć bolce czy zaczepy stosowane standardowo przez innych producentów.

Poza tym Pianocraft to więcej niż zwykłe HiFi – sprzęt może służyć także jako amplituner AV z racji wbudowanych w większości modeli napędów Blu-ray CD..

Next Post

Nighthawk

pon. mar 28 , 2016
Niektóre elitarne marki sprzętu audio operują w bardzo wąskich, specjalistycznych niszach, poza które wychodzą bardzo rzadko lub wcale. Wynika to ze specyficznego podejścia producentów,

Podobne