Najlepsze gramofony

Urok czarnych płyt nie przeminął z upływem lat. O ile kasety magnetofonowe przegrały z kretesem rywalizację z płytami CD, to płyty gramofonowe mają się całkiem dobrze i nic nie wskazuje, aby miało to ulec zmianie. Możemy się w tym doszukiwać pewnego paradoksu, ponieważ wraz z dynamicznym rozwojem technologii cyfrowych archaiczny, analogowy gramofon powinien podzielić los kaset. Tak się jednak nie stało, bo pomimo wiekowej technologii płyty winylowe mają pewien walor, którego nie da się im odebrać – wysoką czystość i jakość dźwięku. Jest ona w stanie konkurować z tym, co mają do zaoferowania nośniki cyfrowe. Produkcja płyt gramofonowych trwa w najlepsze. Nie są one wyłącznie czarne – wytwarzane w różnych kolorach mogą stanowić nawet ścienną ozdobę w domu melomana.

Gramofony także są stale produkowane, a wręcz przeżywają renesans. Najwyżej cenione są te, które podłączyć należy od odpowiedniego przedwzmacniacza. Zdaniem audiofilów gwarantują najlepszy dźwięk i najszersze spektrum brzmieniowych doznań. Można sięgnąć również po te, które posiadają przedwzmacniacz wbudowany – do tych wystarczy podłączyć głośniki. Ciekawą opcją, która zyskuje coraz więcej zwolenników, są kompletne zestawy HiFi z w możliwością odtwarzania płyt winylowych. Wbudowanemu gramofonowi towarzyszy tuner radiowy, złącza cyfrowe do odtwarzania muzyki z plików (dysku USB, karty pamięci), a czasami również kieszeń na płyty CD. Takie muzyczne kombajny sprawiają, że użytkownik może słuchać ulubionych nagrań ze wszystkich topowych nośników.

.

Next Post

Słuchawki bezprzewodowe

pt. lut 26 , 2016
Ogromna popularność jaką cieszą się technologie bezprzewodowe ma niemały wpływ również na rozwój systemów audio. Przesył dźwięku bez pomocy kabli nie jest wszakże nowym wynalazkiem.

Podobne