Musical Fidelity

Tradycja w świecie rozwiązań audio ma bardzo duże znaczenie. Nie brakuje producentów, którzy działając w niszach krok po kroku budowali swoją renomę, a dziś mogą pochwalić się wspaniałą historią oraz dorobkiem. Co ważne, o tych twórcach systemów muzycznych, którzy wnieśli najwięcej innowacji często mało wiemy. Kolejnym przykładem jest brytyjska firma Musical Fidelity, która nawet nazwę ma nietypową jak na przedsiębiorstwo, które wszak powinno być nastawione na chwytliwe hasła reklamowe i sprawny marketing.

Reklama jednak nie zawsze jest najważniejsza – liczy się nienaganna jakość i technologie, które zachwycają najbardziej wymagających użytkowników. Ta brytyjska marka zadebiutowała na rynku audio w 1982 roku swoim pierwszym modelem amplitunera o dość oczywistej nazwie – The Preamp. Urządzenie zwracało uwagę poręcznymi, pudełkowymi rozmiarami nawiązującymi do trendów wzorniczych zapoczątkowanych przez markę Dr Thomas. Rok 1984 przyniósł premierę przedwzmacniacza nazwanego A1, który jak twierdzą znawcy, stanowił przełom w brytyjskim przemyśle sprzętu audio.

Lata następne stanowiły okres dynamicznego rozwoju firmy, która nieustannie szukała nowych rozwiązań – nie tylko w warstwie technicznej, ale również w materii designu. W 1997 roku Musical Fidelity zaprezentowało nowy model amplitunera – Nu-Vista. Wyróżniał się on unikalnym jak na tamte czasy kształtem owalnej tuby z solidną metalową obudową. W ciągu trzech miesięcy od premiery sprzedano aż 500 egzemplarzy urządzenia, co jak na tę półkę cenową było wynikiem znakomitym.

Od 2011 roku brytyjska marka ma w swojej ofercie także hi-endowe zestawy HiFi..

Next Post

Najlepsze gramofony

czw. lut 18 , 2016
Urok czarnych płyt nie przeminął z upływem lat. O ile kasety magnetofonowe przegrały z kretesem rywalizację z płytami CD, to płyty gramofonowe mają się całkiem dobrze i nic nie wskazuje, aby miało

Podobne