Dobór kabli głośnikowych

Optymalne kable głośnikowe należy dobierać biorąc pod uwagę kilka istotnych kryteriów. Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie, czy okablowanie jakie otrzymaliśmy wraz z naszym zestawem audio nie jest wystarczające. Rzeczywiście często stosuje się tam proste rozwiązania ograniczone do miedzianej wiązki ukrytej pod gumową osłoną. Dla użytkowników o mniejszych wymaganiach taki standardowy kabel będzie wystarczający, ale jeśli ktoś ma zadatki na audiofila, będzie wybredniejszy.

Nasze indywidualne potrzeby są wobec tego pierwszą sprawą, na jaką należy zwrócić uwagę. Sprawy mają się inaczej, gdy nasz zestaw HiFi kompletujemy sami od podstaw, na przykład w oparciu o amplituner. Oznacza to, że będziemy musieli odrębnie kupić głośniki, odtwarzacze i wszystkie niezbędne kable – w tym te głośnikowe. W takim układzie warto rozejrzeć się za bardziej profesjonalnymi przewodami, które zapewnią nam stabilniejszy dźwięk w znacznie wyższej jakości.

Z wydatkami nie należy rzecz jasna przesadzać – relatywnie tanie kable takich marek jak Audionova czy Real Cable dadzą nam w większości przypadków przyzwoite rezultaty. To, na co warto zwrócić uwagę to z pewnością nasze potrzeby w kwestii długości kabli. Zazwyczaj dąży się do tego, aby wszystkie elementy systemu audio znajdowały się blisko siebie i stanowiły spójną całość. Dlatego zazwyczaj nie musimy sięgać po kable długie, choć warto mieć nieco zapasu – na przykład gdyby za jakiś czas konieczne było przemeblowanie pokoju i ustawienie sprzętu w nieco innej konfiguracji.

.

Next Post

Amplitunery AV

czw. mar 10 , 2016
Miłośnicy dobrego kina coraz częściej chcą przenieść warunki zbliżone do tych na sali kinowej do własnego domu. Taki trend zapoczątkowany został pod koniec lat 90. ubiegłego

Podobne