Audio bezprzewodowe dzięki WiFi

Top Hifi

Rozwiązaniom bezprzewodowym z różnych względów warto przyglądać się z uwagą. Mają bowiem wiele do zaoferowania i co najważniejsze, stale się rozwijają.

Pod względem dostępnego na rynku sprzętu audio można wybierać z szerokiej puli urządzeń, które cieszą nas wspaniałą muzyką bez kabli. Są przecież znakomite słuchawki bezprzewodowe, są takowe głośniki pracujące zazwyczaj w technologii Bluetooth, nie brakuje również cyfrowych transmiterów dźwięku, które można swobodnie wykorzystywać, by cieszyć się ulubionymi utworami.

Producenci sprzętu HiFi chcą jednak iść o krok dalej, dlatego pod strzechy powoli zaczynają trafiać dużo ciekawsze i bardziej złożone urządzenia. Świetnym przykładem jest Ekko, czyli kompletny system audio oparty o działanie sieci WiFi.

Jego ogólne założenia nie są w sumie zbyt skomplikowane, ale w praktyce dość nowatorskie. Otóż mamy stację bazową, do której podłącza się główne źródło dźwięku.

Towarzyszą jej zasilane akumulatorami odbiorniki, do których z kolei podłączamy głośniki lub słuchawki. Sterowanie w przypadku Ekko odbywa się za pomocą aplikacji instalowanej na smartfonie, co nieco ogranicza możliwości, ale z drugiej strony wpisuje się we współczesne trendy.

Nadajniki, co również ciekawe, ładuje się bez pośrednictwa kabli umieszczając je na stacji bazowej – to technologia podobna do tej, jaka jest stosowana w niektórych modelach telefonów komórkowych. Innym przykładem bezprzewodowego audio z użyciem WiFi są radia internetowe, które łączą się z siecią i bezpośrednio z niej odtwarzają transmitowaną muzykę.

.

Next Post

Systemy audio multiroom

niedz. mar 6 , 2016
Usługi typu multiroom są z reguły kojarzone z dostępem do cyfrowej telewizji satelitarnej. Dzięki nim w ramach jednego abonamentu w wybranych pomieszczeniach mogą znajdować się odbiorniki telewizyjne,

Podobne