Warte uwagi soundbary

Istnieje wiele sposobów na to, aby rozbudować i uczynić bardziej atrakcyjnym system audio w naszym domu. Dotyczy to także kina domowego, a nawet zwykłego telewizora, który niekoniecznie musi być podłączony do zestawu głośników. Rozwiązaniem, które w pewnym momencie zyskało silną pozycję na rynku są soundbary. Prekursorem tych urządzeń stała się japońska marka Yamaha, której inżynierowie zaprojektowali wielokanałowy cyfrowy głośnik w kształcie belki, który można umieścić na obudowie smukłych telewizorów LCD i LED. Początkowo koncepcja soundbaru została przyjęta dość chłodno, ponieważ mało kto widział w nim potencjał. Yamaha tymczasem wypuszczała na rynek coraz to nowsze wersje, o dziwnych kształtach i zaawansowanych funkcjach. Aż w pewnym momencie inni producenci stwierdzili, że to założenie ma sens.

Dziś możemy wybierać spośród soundbarów różnych marek, które łączy ogólna koncepcja. Centralny głośnik, składający się de facto z kilku głośników zintegrowanych, jest zaczepiany na obudowie telewizora. Czemu ma służyć soundbar? Przede wszystkim ma sprawić, że oglądanie filmów zyska na jakości odtwarzanego dźwięku i to bez konieczności instalowania w pokoju całego szeregu głośników. Niektóre wersje soundbarów mają nawet wbudowane subwoofery, do innych z kolei można je dokupić. Yamaha dysponuje na przykład subwooferami bezprzewodowymi, dzięki czemu odpadają kolejne problematyczne kable. Niekiedy sound bar określany jest mianem „projektora akustycznego”, co jest zasadne szczególnie w przypadku najbardziej zaawansowanych technicznie modeli..

Next Post

Amplitunery kina domowego

śr. sty 6 , 2016
Dziś nie trzeba stać w kolejkach po bilety i wysłuchiwać, jak sąsiad w swoim fotelu siorbie colę albo pałaszuje popcorn. Wizyta w kinie dla wielu osób jest atrakcją i czystą przyjemnością, jednakże

Podobne