Przedwzmacniacze gramofonowe

Jeśli nabyliśmy gramofon tradycyjny, który nie posiada własnego przedwzmacniacza, to nie od razu będziemy mogli cieszyć się muzyką z czarnych płyt. Wynika to z technologicznej specyfiki tych urządzeń, które nie mają charakteru cyfrowego. Nawet gdy na pozór współczesne gramofony wydają się być na wskroś nowoczesne i pełne elektroniki, to nie zmienia to faktu, że mają pracować z analogowym nośnikiem. Techniczny charakter płyt winylowych i technologia zapisu na nich dźwięku nie zmieniła się od dekad. Co zrobić, aby ożywić nasz gramofon i cieszyć się pięknym, analogowym brzmieniem czarnej płyty? Niezbędny będzie odpowiedni przedwzmacniacz. Taki, który jest przez producenta przystosowany do pracy z gramofonem. Sprawa wcale nie jest oczywista, bo pomimo pozornych podobieństw podłączenie gramofonu do zwykłego wejścia liniowego amplitunera nic nie da.

Wzmocnienie jest zbyt słabe i z głośników nie popłynie ani jedna nuta. Dlatego kupując amplituner należy sprawdzić, czy posiada on specjalne wejście audio. Najczęściej jest ono oznaczone jako „phono”, a informacja na jego temat powinna znaleźć się w specyfikacji technicznej sprzętu. Gdy takowe wejście jest pod ręką, możemy śmiało podłączyć gramofon i wszystko powinno działać jak należy. Sprawie warto przyjrzeć się z uwagą, albowiem tylko część amplitunerów dysponuje obsługą sygnału z gramofonów. Z reguły są to najbardziej zaawansowane modele adresowane do prawdziwych sound geeków. Myśląc o rozwoju naszego sprzętu opłaca się nabyć amplituner o jak najszerszych możliwościach rozbudowy.

.

Next Post

Słuchawki z mikrofonem

wt. sty 19 , 2016
Osoby korzystające z komputera mają do dyspozycji wiele opcji i funkcji. Jedną z możliwości jakie daje nam internet jest prowadzenie rozmów głosowych w czasie rzeczywistym, a także wideo-czatów, w trakcie

Podobne